"Ibuprofen" és "Ibuklin": mi a különbség és mi a jobb

A háziorvosoknak és a gyermekorvosoknak gyakran kell lázzal vagy lázzal kapcsolatos panaszokkal foglalkozniuk. Ez nemcsak ARVI, hanem számos nem fertőző betegség egyik leggyakoribb tünete. Ezért a megfelelő vérnyomáscsökkentő kiválasztása olyan fontos kérdés, amely nemcsak a gyermekek, hanem a korú betegek számára is releváns.

A klinikai gyakorlatban ilyen esetekben olyan gyógyszereket használnak, mint a paracetamol és az ibuprofen, és újabban olyan gyógyszert, mint az Ibuklin, amely ezeknek az anyagoknak a kombinációja.

Ibuprofen és jellemzői

Az Ibuprofen (nem csak az anyag, hanem a gyógyszer kereskedelmi neve is) a nem szteroid gyulladásgátló gyógyszerek kategóriájába tartozik. Különböző formákban - például tablettákban, kúpokban vagy szirupokban (édes ízű, hogy a gyerekek szeretik) jönnek.

A gyógyszer hatóanyaga a propionsav származéka - ez egy ibuprofen nevű vegyület. A vizsgálatok kimutatták, hogy a hőmérséklet lassabban csökken, mint a paracetamol. Ugyanakkor az Ibuprofen meglehetősen erős fájdalomcsillapító hatással rendelkezik, ami kompenzálja ezt a hátrányt. Ezenkívül a fájdalomcsillapító hatás kettős - perifériás az érintett területen, és gyakori a központi idegrendszer szerveiben.

Ibuklin és jellemzői

Az Ibuklin gyulladáscsökkentő és lázcsillapító szer, amely fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik. Az ipar két formában állítja elő - gyermek és felnőtt. Az Ibuklin gyermekeknél 100 mg ibuprofent és 125 mg paracetamolt tartalmaz. A kényelmes formátumnak köszönhetően az ilyen tabletta könnyen és egyszerűen lenyelhető. A „felnőtt” tablettákban a készítmény tartalma 400 mg és 325 mg.

Az Ibuklin csökkentheti a fájdalom intenzitását. A farmakológiai mechanizmus szempontjából a központi idegrendszer egyes komponenseinek szintézisét is gátolja a fájdalmas hatások vezetőképességének csökkentése érdekében. Általában azonban hatásmechanizmusa sokkal bonyolultabb, mint az Ibuprofené.

Mit szeretnek?

Ezeknek a gyógyszereknek közös alkalmazási területe van. Az Ibuprofen és az Ibuklin az alábbiakat írja elő:

  1. Az ARVI-t kísérő láz, mandulagyulladás, középfülgyulladás és más hasonló betegségek.
  2. Különböző típusú arthritis, köztük köszvény.
  3. Mérsékelt fájdalom-szindrómával, amely neuralgiával, fejfájással, izom-csontrendszeri betegségekkel jár.
  4. Az izmok és szalagok károsodásával járó sérülések.

A nők számára ezek a gyógyszerek adnexitis és más, a reproduktív rendszer gyulladásos megbetegedéseinek előírhatók.

A kontraindikációk listája mindkét esetben gyakorlatilag azonos lesz. Mindkét gyógyszert nem lehet:

  • Túlérzékenység a gyógyszerkészítményekkel szemben,
  • Az emésztőrendszer fekélybetegségei,
  • Hemorrhagiás diathesis,
  • A látóideg patológiái.

A terhesség és szoptatás során mindkét eszköz használata tilos. Bár egyes források az Ibuprofenről azt mondják, hogy a jövőbeni anyák még mindig használhatják, de csak óvatosan, emlékeznünk kell arra, hogy még nem volt teljes körű tanulmány a gyógyszer hatásáról a magzatra. És a terhesség harmadik trimeszterében nem lehet pontosan inni.

Az Ibuprofen-t és az Ibuklin-t csak étkezés után ajánljuk a gyomorra gyakorolt ​​hatás minimalizálása érdekében.

Összehasonlítás és hogyan különböznek egymástól

Az Ibuprofen és az Ibuklinom közötti fő különbség a kémiai összetétel . Ez utóbbi egy kombinált gyógyszer, amely magában foglalja mind az ibuprofent, mind a paracetamolt, így mindkét anyag előnye van.

E tekintetben az Ibuklin farmakológiai hatása eltér az Ibuprofentől. Elméleti szempontból fontos, hogy a paracetamol összetétele gyengíti a termoregulációért felelős agyközpont izgathatóságát, míg az ibuprofen növeli saját interferon termelését.

A gyakorlatban a betegek esetében az a különbség, hogy az Ibuklin viszonylag kevés mellékhatással rendelkezik, beleértve a gyomor-bélrendszerben tapasztalható kényelmetlenséget és enyhe fájdalmat, zavart vérképet, allergiás reakciókat bőrkiütés formájában, ritkán - veseelégtelenséget. Az ilyen nefrotoxikus reakciók csak azoknál a betegeknél fordulnak elő, akiknek kockázata van e betegségekre.

Az Ibuprofen szedése közben fejfájás is előfordulhat, a szívelégtelenség tünetei megjelennek, és néha emelkedik a vérnyomás. Az Ibuprofen hosszú távú alkalmazása azt is eredményezheti, hogy a beteg duzzanatot, vesefunkciót, anémiát vagy más vérbetegséget fog kialakítani. Az Ibuprofen alkalmazásával történő kezelés során más problémák is előfordulhatnak, beleértve a vérlemezke-szint növekedésével járó problémákat is.

Mit válasszunk

A vizsgálatok azt mutatták, hogy a kombinált terápia, mint például az Ibuklin, jelentősen csökkentheti a mellékhatások kockázatát, mivel a farmakológiai hatás (mind a hőmérséklet csökkenése, mind a fájdalom enyhítése) a komponensek - paracetamol és ibuprofen - kisebb dózisával érhető el. Végül is úgy tűnik, hogy ezekben az esetekben az antipiretikus cselekedeteiket összefoglaljuk.

Jelenleg az Ibuklin a megfelelő korú dózisban magas hőmérsékletű gyermekek számára ajánlott, melyet ízületi, csont- és izomfájdalom kísér. A kisgyermekek számára is teljesen biztonságos megoldásnak számít.

2012-ben többcentrikus vizsgálatokat végeztünk, amelyek igazolták, hogy az Ibuklin felnőttek számára is hatásos, és jobb eredményeket értek el, mint a monoterápiát önmagában ibuprofen vagy önmagában paracetamol alkalmazásával. Tehát, ha a betegnek nincs túlérzékenysége paracetamollal szemben, az Ibuklin gyermekek és felnőttek esetében jobb választás lesz az Ibuprofenhez képest.

Ez utóbbi alkalmas a paracetamolra allergiás betegek számára. Ezen túlmenően, mivel kúpok formájában állítják elő, ezt az opciót azoknak ajánljuk, akik nem tudják a szokásos módon inni a gyógyszert.

Ajánlott

Mi a különbség egy állat és egy állat között?
2019
92 vagy 95 benzin: mi a különbség és mi a jobb
2019
Melyik gyógyszer jobb Ketotifen vagy Suprastin: összehasonlítás és különbségek
2019